Čtyři roky uplynuly jako voda a my stojíme opět před komunálními volbami. Pro vládnoucí samosprávu je toto období, spíše než kampaní, jakýmsi časem hodnocení. Tak se tedy pojďme ohlédnout za uplynulými čtyřmi roky a připomeňme si, zda se v Hořovicích událo něco, co jejich občanům prospívá.

Bezesporu největším investičním počinem uplynulého volebního období je rekonstrukce sportovní haly, po které zoufale volaly stovky místních i přespolních sportovců mnoho let. Akce byla více než z poloviny pokryta dotacemi z Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy a Středočeského kraje. Z celkové ceny 58 miliónů korun činily dotace 35 milionů.

V letošním roce město také doplatilo poslední splátku za objekt Starého zámku. Samotná investice do pořízení tohoto pro Hořovice významné historické památky činila 35 milionů korun. Další náklady si samozřejmě vyžádala výstavba Knihovny Ivana Slavíka, infocentra a Muzea Hořovicka. Vlastní expozici muzea ovšem zaplatil Středočeský kraj. Co považuji za důležité, že Starý zámek patří městua stále více díky kulturním akcím pořádaných Městským kulturním centrem ožívá.

Vzpomeňme si, jak vypadalo okolí hořovické nemocnice před zásadní rekonstrukcí ulice K nemocnici. Nové parkoviště, které vybudovala společnost NH Hospital na pozemku, který město nemocnici darovalo, tvoří uvedená rekonstrukce za 26 milionů Kč ideální celek.

Při mé, doufám ne poslední, návštěvě Spolku Letná jsem se dozvěděl, že chodníky v Tyršově a Klostermannově ulici považují místní za zázrak. Také hotový projekt revitalizace potoka Stareč by v budoucnu měl zabránit neustálému zaplavování Letné – tedy možná další zázrak.

Pochvalu jsme na radnici slyšeli i za chodník podél Příbramské ulice k sídlišti Karla Sezimy. Osvětlený chodník konečně udělal pro pěší v tomto úseku z Příbramské bezpečnou komunikaci.

Středočeský kraj pomohl i s rekonstrukcí ulice Strmá, která byla nepříliš vzhledným mementem kontrastujícím s nově rekonstruovaným autobusovým nádražím.

A nezapomeňme ani na ulici Rpetskou, kde si mnozí v minulosti vyvrkli kotník. Nová výstavba v uvedené lokalitě si komplexní stavební úpravy rozhodně vyžádala a zklidnění dopravy díky navazující cyklostezce určitě obyvatelé také přilehlých ulic jenom přivítali.

Ač se na venek příliš výrazně nejeví další významné kroky současné radnice, dovolím si je alespoň zmínit. Další rozvoj města umožňuje v lednu schválený nový územní plán města, město získalo majoritu v HOŘOVICKÉ TEPLÁRENSKÉ, s.r.o. a smírem byly ukončeny letité spory s panem Otto Srpem. Obyvatelům některých ulic tak svitla naděje na lepší podmínky k životu.

Podtrženo a sečteno: město získalo ve volebním období 2014 až 2018 na dotacích více než 130 miliónů Kč a celkem proinvestovalo téměř 293 miliónů Kč.

Přestože víme o dalších problémech, které nás v Hořovicích trápí,víme, jak na to.

S úctou Dr. Ing. Jiří Peřina, předseda Místní organizace ČSSD Hořovice.