Vážení spoluobčané,

dovolte mi, abych z pozice předsedy hořovické ČSSD poděkoval všem, kteří podporují naši stranu a kteří nám pravidelně odevzdávají své hlasy v komunálních volbách. V těch minulých naše strana získala čtyři mandáty a umístila se na celkovém druhém místě, což považuji za úspěch, a věřím, že i v tomto roce získáme dostatečné množství hlasů, abychom mohli pokračovat v rozdělané práci.

Společně s Hnutím za harmonický rozvoj obcí a měst, s TOP 09 a KDU-ČSL se nám v roce 2014 podařilo najít společnou cestu, a myslím si, že naši koaliční spolupráci mohu hodnotit velmi pozitivně. I díky tomu se nám daří plnit náš program a především sliby, které jsme voličům před volbami dali.

Jedním z prvních úkolů, které jsme si společně s přáteli z ČSSD uložili, bylo zlepšení komunikace radnice s občany. Občané totiž mají právo být informováni o dění na radnici i ve městě. I proto jsme se rozhodli pořádat například pravidelné tiskové konference, během kterých informujeme občany prostřednictvím médií o činnosti rady atd.

V oblasti zdravotnictví jsme byli pro zachování zdravotní péče minimálně ve stávajícím rozsahu. Město intenzivně komunikuje s nemocnicí a snaží se, aby byla pro obyvatele dostupnější. Například vybudováním velkokapacitního parkoviště, které nemocnice postrádá. Město se navíc v roce 2017 rozhodlo uspořádat ve spolupráci s Nemocnicí Hořovice Hořovické dny zdraví, které cílí především na prevenci a zdravý životní styl. Věřím, že nezůstane u jedné akce.

Vždy jsme byli pro maximální podporu školství a podporu a zvyšování kvality poskytování sociálních služeb. Na první pohled se změnila naše první základní škola, které jsme díky dotaci z operačního fondu životního prostředí dali zbrusu nový kabát. I domov seniorů žádá o dotace z evropských fondů, které ještě v tomto volebním období zrealizujeme. Jako příklad můžeme uvést dotaci na pořízení nových vozidel opatřených zařízením pro přepravu tělesně postižených.

Zásadní pro ČSSD je dále bezpečnost ve městě, řešení dopravní situace, ale také kulturní a sportovní vyžití pro občany Hořovic. Nesmím proto zapomenout na novou sportovní halu, kterou se Hořovice právem pyšní. Ostatně si ji naši sportovci zaslouží. Naše město totiž řada z nich úspěšně reprezentuje nejen doma, ale i v zahraničí. Školáci zase díky hale získali adekvátní zázemí pro svoje mimoškolní sportovní aktivity.

Úkolů jsme si rozdali mnoho, a věřte mi, že budu důsledně dbát na to, aby byly všechny až do posledního splněny. Důsledný přitom budu nejen u sebe, ale i u stranických kolegů a koaličních partnerů. Věřím však, že se nám bude i nadále dařit a že i společně s Vámi, voliči, se nám podaří něco nového vytvořit a vylepšit, aby se nám v našich milovaných Hořovicích všem dobře žilo. Bez práce to ale nejde! To ho jsem si vědom.

Dr. Ing. Jiří Peřina, předseda MO ČSSD Hořovice