Nemocnice Hořovice společně s Městem Hořovice a Městským kulturním centrem uspořádaly v sobotu 26. srpna v areálu Starého zámku Dny zdraví. Akce byla zaměřena na prevenci zdraví a zdravé stravování. Dohromady se této akce zúčastnilo přes 100 lidí, včetně starosty Hořovic, Dr. Ing. Jiřího Peřiny, který Dny zdraví inicioval a převzal pod svou záštitu (viz foto).

V sobotu odpoledne si návštěvníci Starého zámku mohli nechat změřit hladinu cukru v krvi nebo krevní tlak. Nutriční terapeutky hořovické nemocnice a RN Beroun pomocí speciální váhy měřily poměr svalů, tuků a vody v těle. Následně radily, jak se zdravěji stravovat a nabízely ochutnávku zdravých pochoutek. Na dalším stanovišti si příchozí mohli vyzkoušet poskytování první pomoci nebo si mohli vyzkoušet, jak správně provádět hygienou rukou. Toto stanoviště se těšilo velké pozornosti, zvlášť ze strany dětských návštěvníků. Za odměnu si pak návštěvníci odnášeli nejen cenné informace o svém zdravotním stavu, ale také ovoce a drobné dárkové předměty. V případě, kdy výsledky orientačních vyšetření krevního tlaku a cukru v krvi vyšly mimo hranice normy, obdrželi příchozí kontakty do specializovaných ambulancí hořovické nemocnice a RN Beroun pro možné objednání.

Akce se zúčastnili též bezpečnostní složky, hasiči a pojišťovny. Dny zdraví moderoval Aleš Růžička, známý též jako zuřivý reportér Radia Implus, za asistence Mgr. Kateřiny Vickové, marketingové specialistky NH, která představila spektrum služeb jednotlivých oddělení hořovické nemocnice. Paní Vicková zdůraznila nutnost prevence, jelikož včasný záchyt jakéhokoli onemocnění je zásadní pro jeho následnou péči. Starosta Hořovic Dr. Ing. Jiří Peřina ve svém vystoupení poděkoval hořovické nemocnici za součinnost a slíbil, že obdobná akce se bude opakovat i v příštím roce.

Zdroj: Nemocnice Hořovice