Již před komunálními volbami jsme upozorňovali na to, že většina sportovních zařízení v Hořovicích potřebuje opravu. Voličům jsme slíbili, že budeme usilovat o získání prostředků na rekonstrukce sportovišť. A co více, naší prioritou byla a stále je nová sportovní hala, která by znamenala adekvátní zázemí pro hořovické sportovce, z nichž mnozí dosahují ve svých disciplínách špičkových výsledků a reprezentují tak naše město nejen v ČR, ale i ve světě. Naše sliby plníme. Podpora sportu je pro nás důležitá.

Už od začátku se snažíme získat na tyto rekonstrukce a obnovy sportovišť finance z jiných zdrojů, než je rozpočet města. Proto se chystáme v letošním roce podat žádost o dotaci z programu MŠMT – Státní podpora sportu pro rok 2016, a to na dva největší sportovní projekty, které, troufám si říci, nemají za poslední roky v Hořovicích obdoby. Usilujeme totiž o kompletní rekonstrukci sportovní haly v Hořovicích za desítky milionů korun a mnohamilionovou rekonstrukci víceúčelového hřiště.

I přes to, že jde o složité projekty, věřím, že budeme úspěšní a naši sportovci budou moci brzy halu i hřiště plně využívat. Zaslouží si to! O tom jsem přesvědčen. Proto jsem stejně jako všichni přítomní zastupitelé na posledním jednání, tedy až na jednoho, který se při hlasování zdržel, hlasoval pro podání žádosti.

Jedno mohu slíbit již teď. Sportovní halu zrekonstruujeme, i kdybychom to měli řešit z vlastních zdrojů. Máme totiž již nyní připravenou variantu pro případ, že bychom s žádostí o dotaci na rekonstrukci sportovní haly neuspěli. Ale nechci předbíhat nebo zbytečně „malovat čerta na zeď“.

Sportu zdar!
Dr. Ing. Jiří Peřina (ČSSD), starosta města Hořovice